Berdoues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berdoues
Komunë
noform
Pamje nga Berdoues
Vendndodhja
Berdoues is located in Franca
Berdoues
Berdoues
44°26′40″V 1°38′51″L / 44.4444°V 1.6475°L / 44.4444; 1.6475Koordinatat: 44°26′40″V 1°38′51″L / 44.4444°V 1.6475°L / 44.4444; 1.6475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Mirande
Ndërbashkësia Vals et villages en Astarac
Kryetari Raymond Senac
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.65 km2
Lartësia 162 m (m.n.d.)
Popullsia 419 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32300
INSEE 32045


Berdoues është një komunëFrancë. Berdouesbën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 419 banorë dhe sipërfaqe 17.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]