Berganty

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berganty
Komunë
Vendndodhja
Berganty is located in Franca
Berganty
Berganty
47°55′03″V 7°14′48″L / 47.9175°V 7.2467°L / 47.9175; 7.2467Koordinatat: 47°55′03″V 7°14′48″L / 47.9175°V 7.2467°L / 47.9175; 7.2467
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Cahors
Kantoni Saint-Géry
Ndërbashkësia Lot-Célé
Kryetari Jean-Jacques Mignot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.98 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 99 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46090
INSEE 46027


Berganty është një komunëFrancë. Bergantybën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 6.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]