Bergonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergonne
Qytet
Vendndodhja
Bergonne is located in Franca
Bergonne
Bergonne
50°02′03″V 3°42′24″L / 50.0342°V 3.7067°L / 50.0342; 3.7067Koordinatat: 50°02′03″V 3°42′24″L / 50.0342°V 3.7067°L / 50.0342; 3.7067
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Issoire
Kantoni Issoire
Ndërbashkësia Lembron Val d'Allier
Kryetari Patricia Barbecot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.75 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 63036


Bergonne është një komunëFrancë. Bergonnebën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 372 banorë dhe sipërfaqe 5.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]