Bergouey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergouey
Komunë
noform
Pamje nga Bergouey
Vendndodhja
Bergouey is located in Franca
Bergouey
Bergouey
48°11′11″V 4°40′03″L / 48.1864°V 4.6675°L / 48.1864; 4.6675Koordinatat: 48°11′11″V 4°40′03″L / 48.1864°V 4.6675°L / 48.1864; 4.6675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Dax
Kantoni Mugron
Ndërbashkësia Canton de Mugron
Kryetari Sandrine Bats
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.39 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40250
INSEE 40038


Bergouey është një komunëFrancë. Bergoueybën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 104 banorë dhe sipërfaqe 4.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]