Bergueneuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergueneuse
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bergueneuse is located in Franca
Bergueneuse
Bergueneuse
48°50′43″V 3°35′30″L / 48.8453°V 3.5917°L / 48.8453; 3.5917Koordinatat: 48°50′43″V 3°35′30″L / 48.8453°V 3.5917°L / 48.8453; 3.5917
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Heuchin
Ndërbashkësia Pays d'Heuchin
Kryetari Pascal DeCofour
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.78 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 214 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62134
INSEE 62109


Bergueneuse është një komunëFrancë. Bergueneusebën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 2.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]