Bergues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bergues
Komunë
noform
Pamje nga Bergues
Vendndodhja
Bergues is located in Franca
Bergues
Bergues
48°41′50″V 3°18′10″P / 48.6972°V 3.3027°P / 48.6972; -3.3027Koordinatat: 48°41′50″V 3°18′10″P / 48.6972°V 3.3027°P / 48.6972; -3.3027
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Dunkerque
Kantoni Bergues
Ndërbashkësia Canton of Bergues
Kryetari Madame Sylvie Brachet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.32 km2
Popullsia 3874 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59380
INSEE 59067


Bergues është një komunëFrancë. Berguesbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 3874 banorë dhe sipërfaqe 1.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bergues – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale