Berjou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berjou
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Athis-de-l'Orne
Ndërbashkësia Bocage d'Athis
Kryetari Didier Vieceli
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.82 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 475 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61430
INSEE 61044


Berjou është një komunëFrancë. Berjoubën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 475 banorë dhe sipërfaqe 8.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Berjou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale