Berlaimont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berlaimont
Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Berlaimont
Ndërbashkësia Sambre-Avesnois
Kryetari Michel Hannecart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.1 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 3193 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59145
INSEE 59068


Berlaimont është një komunëFrancë. Berlaimontbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 3193 banorë dhe sipërfaqe 13.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]