Jump to content

Bernard Kokalari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Bernard Kokalari (lindi me 30 Dhjetor, 1934) eshte nje aktor dhe regjisor Shqiptar i filmit dhe teatrit Zihni Sako ne Gjirokaster dhe nje nga themeluesit e pare te ketij teatri.[1]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Skenik, Kinemaja-Arti; Sporti (2021-12-29). "Profil i aktorit dhe regjisorit Bernard Kokalari!". Kinematografia Shqiptare - Sporti. Marrë më 2022-02-04.