Bernex, Francë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bernex
Komunë
noform
Pamje nga Bernex
Stema_figura
Emblema
Vendndodhja
Bernex is located in Franca
Bernex
Bernex
46°21′39″V 6°40′33″L / 46.3608°V 6.6758°L / 46.3608; 6.6758Koordinatat: 46°21′39″V 6°40′33″L / 46.3608°V 6.6758°L / 46.3608; 6.6758
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Kantoni Évian-les-Bains
Kryetari Pierre-André Jacquier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22,31 km2
Lartësia 820–2,222 m (m.n.d.)
Popullsia 1 227 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74500
INSEE 74033


Bernex është komunëdepartamentin Haute-Savoie në juglindje të Francës.