Berre-les-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berre-les-Alpes
Komunë
noform
Pamje nga Berre-les-Alpes
Stema_figura
Vendndodhja
Berre-les-Alpes is located in Franca
Berre-les-Alpes
Berre-les-Alpes
43°49′49″V 7°19′44″L / 43.830277777778°V 7.3288888888889°L / 43.830277777778; 7.3288888888889Koordinatat: 43°49′49″V 7°19′44″L / 43.830277777778°V 7.3288888888889°L / 43.830277777778; 7.3288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.58 km2
Popullsia 1275 banorë
Dendësia 133 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06390
INSEE 06015


Berre-les-Alpes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Berre-les-Alpes ka një popullsi prej 1275 banorë dhe sipërfaqe 9.58 km², me një dendësi prej 133 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Berre-les-Alpes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale