Beuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beuil
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Beuil is located in Franca
Beuil
Beuil
44°05′42″V 6°59′15″L / 44.095°V 6.9875°L / 44.095; 6.9875Koordinatat: 44°05′42″V 6°59′15″L / 44.095°V 6.9875°L / 44.095; 6.9875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.65 km2
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 06016
Faqja Zyrtare http://www.beuil.fr


Beuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Beuil ka një popullsi prej 509 banorë dhe sipërfaqe 75.65 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Beuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale