Bevons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bevons
Komunë
noform
Pamje nga Bevons
Stema_figura
Vendndodhja
Bevons is located in Franca
Bevons
Bevons
44°10′21″V 5°53′26″L / 44.1725°V 5.8905555555556°L / 44.1725; 5.8905555555556Koordinatat: 44°10′21″V 5°53′26″L / 44.1725°V 5.8905555555556°L / 44.1725; 5.8905555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.26 km2
Popullsia 244 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04027


Bevons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Bevons ka një popullsi prej 244 banorë dhe sipërfaqe 11.26 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bevons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale