Beynes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Stampa:Komunë në Francë Beynes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Beynes ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 41.24 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Beynes (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale