Beynost

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Vendndodhja
Beynost is located in Franca
Beynost
45°50′25″V 5°00′05″L / 45.840277777778°V 5.0013888888889°L / 45.840277777778; 5.0013888888889Koordinatat: 45°50′25″V 5°00′05″L / 45.840277777778°V 5.0013888888889°L / 45.840277777778; 5.0013888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.64 km2
Dendësia 426 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 01043


Beynost është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Beynost ka një popullsi prej 4534 banorë dhe sipërfaqe 10.64 km², me një dendësi prej 426 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]