Biot

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Biot
Komunë
noform
Pamje nga Biot
Stema_figura
Vendndodhja
Biot is located in Franca
Biot
Biot
43°37′43″V 7°05′44″L / 43.628611111111°V 7.0955555555556°L / 43.628611111111; 7.0955555555556Koordinatat: 43°37′43″V 7°05′44″L / 43.628611111111°V 7.0955555555556°L / 43.628611111111; 7.0955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.54 km2
Popullsia 10015 banorë
Dendësia 644 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06410
INSEE 06018
Faqja Zyrtare http://www.biot.fr


Biot është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Biot ka një popullsi prej 10015 banorë dhe sipërfaqe 15.54 km², me një dendësi prej 644 banor/km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]