Blausasc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blausasc
Komunë
noform
Pamje nga Blausasc
Stema_figura
Vendndodhja
Blausasc is located in Franca
Blausasc
Blausasc
43°48′17″V 7°21′55″L / 43.804722222222°V 7.3652777777778°L / 43.804722222222; 7.3652777777778Koordinatat: 43°48′17″V 7°21′55″L / 43.804722222222°V 7.3652777777778°L / 43.804722222222; 7.3652777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.21 km2
Popullsia 1466 banorë
Dendësia 144 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06440
INSEE 06019


Blausasc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Blausasc ka një popullsi prej 1466 banorë dhe sipërfaqe 10.21 km², me një dendësi prej 144 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blausasc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale