Blendi Nallbani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blendi Nallbani
Të dhënat personale
Data e lindjes (1971-05-30) 30 Maj 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesTirana, Shqipëri
Gjatësia1,87 m (6 ft 2 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Tirana
Numri1
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986–1990Partizani Tiranë39(0)
1990–1992SK Tirana32(0)
1992Victoria Bucarest
1992–1993SK Tirana16(0)
1994–1997Partizani Tiranë4(0)
1997–2001SK Tirana149(0)
2001–2004Partizani Tiranë83(0)
2004–2010SK Tirana113(1)
Ekipi kombëtar
Shqipëria U–191(0)
Shqipëria U–213(0)
1989–2002Shqipëria17(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 20 Maj 2010.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 20 Maj 2010

Blendi Nallbani i njohur edhe si Tata (i lindur më 30 maj 1971Tiranë) është një portier shqiptar, i cili aktualisht për SK TiranaSuperligën shqiptare. Ai është zëvëndës kapiten i klubit. Ai ishte një anëtar i ekipit kombëtar shqiptar para daljes ndërkombëtare të tij në pension në 2002.