Blieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blieux
Komunë
noform
Pamje nga Blieux
Stema_figura
Vendndodhja
Blieux is located in Franca
Blieux
Blieux
43°52′21″V 6°22′16″L / 43.8725°V 6.3711111111111°L / 43.8725; 6.3711111111111Koordinatat: 43°52′21″V 6°22′16″L / 43.8725°V 6.3711111111111°L / 43.8725; 6.3711111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.8 km2
Popullsia 58 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04330
INSEE 04030


Blieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Blieux ka një popullsi prej 58 banorë dhe sipërfaqe 56.8 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale