Blues Brothers 2000

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blues Brothers 2000
Blues brothers 2000 poster.jpg
Posteri teatral i filmit
Viti 1998
Regjia John Landis
Prodhimi Dan Aykroyd
Leslie Belzberg
John Landis
Skenari Dan Aykroyd
John Landis
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore Dan Aykroyd
John Goodman
Joe Morton
J. Evan Bonifant
Nia Peeples
Muzika Peter Bernstein
Paul Shaffer
Kinematografia David Herrington
Montazhi
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga Universal Pictures
Data e daljes në kinema 6 shkurt 1998
Kohëzgjatja 123 min.
Shteti ShBA
Gjuha Anglisht
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga The Blues Brothers
Pasohet nga

Blues Brothers 2000 është një film muzikor-komik amerikan i vitit 1998, sequel i filmit të famshmëm të vitit 1980 The Blues Brothers Aktoreh protagonistë janë Dan Aykroyd dhe John Goodman, bashkë me disa personazhe cameo.

Personazhe cameo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.