Bonson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bonson
Komunë
noform
Pamje nga Bonson
Stema_figura
Vendndodhja
Bonson is located in Franca
Bonson
Bonson
43°51′46″V 7°11′24″L / 43.862777777778°V 7.19°L / 43.862777777778; 7.19Koordinatat: 43°51′46″V 7°11′24″L / 43.862777777778°V 7.19°L / 43.862777777778; 7.19
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.72 km2
Popullsia 727 banorë
Dendësia 108 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06830
INSEE 06021
Faqja Zyrtare http://www.bonson.org


Bonson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Bonson ka një popullsi prej 727 banorë dhe sipërfaqe 6.72 km², me një dendësi prej 108 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bonson (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale