Bouillac, Tarn-dhe-Garonë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bouillac
Këmbanorja e kishës së Buljakut
Këmbanorja e kishës së Buljakut
VendiFranca
RajoniOccitania
DepartamentiTarn-et-Garonne
QarkuMontauban
KantoniVerdun-sur-Garonne
Qeveria
 • KryetariJean-Michel Valette[1]
Sipërfaqja
1
30,45 km2 (1,176 sq mi)
Popullsia
 (Jan 2019)
594
 • Dendësia020/km2 (051/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
82020 /82600
Lartësia115–253 m (377–830 ft)
(avg. 212 m or 696 ft)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Bouillac ( shqiptimi frëngjisht: [bujak] ; Occitan: Bolhac ; Shqip: Buljak ) është një komunëdepartamentin Tarn-dhe-Garonë në rajonin eOcitanisëFrancën jugore.

  1. ^ "Répertoire national des élus: les maires" (në frëngjisht). data.gouv.fr, Plateforme ouverte des données publiques françaises. 13 shtator 2022.