Bourg-Saint-Christophe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bourg-Saint-Christophe
Komunë
noform
Pamje nga Bourg-Saint-Christophe
Stema_figura
Vendndodhja
Bourg-Saint-Christophe is located in Franca
Bourg-Saint-Christophe
Bourg-Saint-Christophe
45°53′26″V 5°09′38″L / 45.890555555556°V 5.1605555555556°L / 45.890555555556; 5.1605555555556Koordinatat: 45°53′26″V 5°09′38″L / 45.890555555556°V 5.1605555555556°L / 45.890555555556; 5.1605555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.98 km2
Popullsia 1258 banorë
Dendësia 140 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01800
INSEE 01054


Bourg-Saint-Christophe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Bourg-Saint-Christophe ka një popullsi prej 1258 banorë dhe sipërfaqe 8.98 km², me një dendësi prej 140 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]