Bourg-en-Bresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bourg-en-Bresse
Komunë
noform
Pamje nga Bourg-en-Bresse
Stema_figura
Vendndodhja
Bourg-en-Bresse is located in Franca
Bourg-en-Bresse
Bourg-en-Bresse
46°12′17″V 5°13′41″L / 46.204722222222°V 5.2280555555556°L / 46.204722222222; 5.2280555555556Koordinatat: 46°12′17″V 5°13′41″L / 46.204722222222°V 5.2280555555556°L / 46.204722222222; 5.2280555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Qarku Bourg-en-Bresse
Kantoni Bourg-en-Bresse-1 dhe 2
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.86 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 40490 banorë
Dendësia 1697 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Burgiens
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01000
INSEE 01053


Bourg-en-Bresse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Bourg-en-Bresse ka një popullsi prej 40490 banorë dhe sipërfaqe 23.86 km², me një dendësi prej 1697 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]