Bouyon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bouyon
Komunë
noform
Pamje nga Bouyon
Stema_figura
Vendndodhja
Bouyon is located in Franca
Bouyon
Bouyon
43°49′28″V 7°07′23″L / 43.824444444444°V 7.1230555555556°L / 43.824444444444; 7.1230555555556Koordinatat: 43°49′28″V 7°07′23″L / 43.824444444444°V 7.1230555555556°L / 43.824444444444; 7.1230555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.29 km2
Popullsia 485 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06510
INSEE 06022


Bouyon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Bouyon ka një popullsi prej 485 banorë dhe sipërfaqe 12.29 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]