Brénod

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brénod
Komunë
noform
Pamje nga Brénod
Stema_figura
Vendndodhja
Brénod is located in Franca
Brénod
Brénod
46°03′39″V 5°36′22″L / 46.060833333333°V 5.6061111111111°L / 46.060833333333; 5.6061111111111Koordinatat: 46°03′39″V 5°36′22″L / 46.060833333333°V 5.6061111111111°L / 46.060833333333; 5.6061111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Nantua
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.79 km2
Popullsia 550 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01110
INSEE 01060


Brénod është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Brénod ka një popullsi prej 550 banorë dhe sipërfaqe 23.79 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]