Bréziers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bréziers
Komunë
noform
Pamje nga Bréziers
Stema_figura
Vendndodhja
Bréziers is located in Franca
Bréziers
Bréziers
44°25′35″V 6°11′58″L / 44.426388888889°V 6.1994444444444°L / 44.426388888889; 6.1994444444444Koordinatat: 44°25′35″V 6°11′58″L / 44.426388888889°V 6.1994444444444°L / 44.426388888889; 6.1994444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.35 km2
Popullsia 201 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05190
INSEE 05022


Bréziers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Bréziers ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 30.35 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bréziers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale