Bras-d'Asse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bras-d'Asse
Komunë
noform
Pamje nga Bras-d'Asse
Stema_figura
Vendndodhja
Bras-d'Asse is located in Franca
Bras-d'Asse
Bras-d'Asse
43°55′32″V 6°07′32″L / 43.925555555556°V 6.1255555555556°L / 43.925555555556; 6.1255555555556Koordinatat: 43°55′32″V 6°07′32″L / 43.925555555556°V 6.1255555555556°L / 43.925555555556; 6.1255555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.1 km2
Lartësia 633 m (m.n.d.)
Popullsia 574 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04270
INSEE 04031
Faqja Zyrtare http://www.mairie-brasdasse-labegude.fr/default


Bras-d'Asse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Bras-d'Asse ka një popullsi prej 574 banorë dhe sipërfaqe 26.1 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bras-d'Asse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale