Braux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Braux
Komunë
noform
Pamje nga Braux
Stema_figura
Vendndodhja
Braux is located in Franca
Braux
Braux
43°59′09″V 6°42′01″L / 43.985833333333°V 6.7002777777778°L / 43.985833333333; 6.7002777777778Koordinatat: 43°59′09″V 6°42′01″L / 43.985833333333°V 6.7002777777778°L / 43.985833333333; 6.7002777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.67 km2
Popullsia 122 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04240
INSEE 04032


Braux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Braux ka një popullsi prej 122 banorë dhe sipërfaqe 11.67 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Braux (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale