Breil-sur-Roya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breil-sur-Roya
Komunë
noform
Pamje nga Breil-sur-Roya
Stema_figura
Vendndodhja
Breil-sur-Roya is located in Franca
Breil-sur-Roya
Breil-sur-Roya
43°56′14″V 7°30′52″L / 43.937222222222°V 7.5144444444444°L / 43.937222222222; 7.5144444444444Koordinatat: 43°56′14″V 7°30′52″L / 43.937222222222°V 7.5144444444444°L / 43.937222222222; 7.5144444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.31 km2
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Popullsia 2480 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06540
INSEE 06023
Faqja Zyrtare http://www.ville-breil-sur-roya.fr/index.php


Breil-sur-Roya është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Breil-sur-Roya ka një popullsi prej 2480 banorë dhe sipërfaqe 81.31 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Breil-sur-Roya – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale