Bressolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bressolles
Komunë
noform
Pamje nga Bressolles
Stema_figura
Vendndodhja
Bressolles is located in Franca
Bressolles
Bressolles
45°52′01″V 5°05′44″L / 45.866944444444°V 5.0955555555556°L / 45.866944444444; 5.0955555555556Koordinatat: 45°52′01″V 5°05′44″L / 45.866944444444°V 5.0955555555556°L / 45.866944444444; 5.0955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.73 km2
Popullsia 812 banorë
Dendësia 105 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01360
INSEE 01062


Bressolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Bressolles ka një popullsi prej 812 banorë dhe sipërfaqe 7.73 km², me një dendësi prej 105 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]