Bressolles, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Bressolles, Ain, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Bressolles shiko Bressolles, Allier.


Bressolles
Komunë
noform
Pamje nga Bressolles
Stema_figura
Vendndodhja
Bressolles is located in Franca
Bressolles
Bressolles
45°52′01″V 5°05′44″L / 45.866944444444°V 5.0955555555556°L / 45.866944444444; 5.0955555555556Koordinatat: 45°52′01″V 5°05′44″L / 45.866944444444°V 5.0955555555556°L / 45.866944444444; 5.0955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.73 km2
Popullsia 812 banorë
Dendësia 105 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01360
INSEE 01062


Bressolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Bressolles ka një popullsi prej 812 banorë dhe sipërfaqe 7.73 km², me një dendësi prej 105 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]