Briançonnet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Briançonnet
Komunë
noform
Pamje nga Briançonnet
Stema_figura
Vendndodhja
Briançonnet is located in Franca
Briançonnet
Briançonnet
43°51′55″V 6°45′28″L / 43.865277777778°V 6.7577777777778°L / 43.865277777778; 6.7577777777778Koordinatat: 43°51′55″V 6°45′28″L / 43.865277777778°V 6.7577777777778°L / 43.865277777778; 6.7577777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.32 km2
Popullsia 236 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06850
INSEE 06024


Briançonnet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Briançonnet ka një popullsi prej 236 banorë dhe sipërfaqe 24.32 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Briançonnet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale