Bruis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bruis
Komunë
noform
Pamje nga Bruis
Vendndodhja
Bruis is located in Franca
Bruis
Bruis
44°28′05″V 5°30′49″L / 44.468055555556°V 5.5136111111111°L / 44.468055555556; 5.5136111111111Koordinatat: 44°28′05″V 5°30′49″L / 44.468055555556°V 5.5136111111111°L / 44.468055555556; 5.5136111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.15 km2
Popullsia 78 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05150
INSEE 05024


Bruis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Bruis ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 25.15 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bruis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale