Buissard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buissard
Komunë
noform
Pamje nga Buissard
Vendndodhja
Buissard is located in Franca
Buissard
Buissard
44°39′37″V 6°08′22″L / 44.660277777778°V 6.1394444444444°L / 44.660277777778; 6.1394444444444Koordinatat: 44°39′37″V 6°08′22″L / 44.660277777778°V 6.1394444444444°L / 44.660277777778; 6.1394444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.92 km2
Popullsia 190 banorë
Dendësia 65 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05025


Buissard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Buissard ka një popullsi prej 190 banorë dhe sipërfaqe 2.92 km², me një dendësi prej 65 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Buissard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale