Burgu i Mërgimit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informatat e filmit
{{{FOTO}}}
Titulli shqip: Burgu i Mërgimit
Titulli origjinal: Burgu i Mërgimit
Shteti i prodhimit: Kosova
Viti i prodhimit: Vitet 1990
Gjatja (PAL-DVD): ? minuta
Gjuha origjinale: Shqip
Studio: Vizioni & Libonia
Zhanri: Dramë
Premiera (Kino/Video): ?
Për moshën: ?
Box office

(Për më shumë informaciona shiko: Box office)

Buxheti:
Fitimi:
Realizues teknik
Regjia: Adem Mikullovci
Autori: Lumnije Mikullovci
Producenti: Sejdi Rexhepi
Kompozitori: Genc Salihu
Kamermani: Jusuf Rizvanolli
Prerja: Erkan Dobërçani
Interpretojnë
Çmime

(Për më shum informaciona shiko: Çmime)


Burgu i Mërgimit është një film artistik që trajton gjëndjen reale të viteve 1990-ta. Filmi tregon për vuajtjet e Shqiptarëve të ndjekur nga atdheu i tyre nëpër vëndet e botës për t'iu shmangur burgjeve të ish-Jugosllavisë.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kritika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.