Céreste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Céreste
Komunë
noform
Pamje nga Céreste
Stema_figura
Vendndodhja
Céreste is located in Franca
Céreste
Céreste
43°51′21″V 5°35′14″L / 43.855833333333°V 5.5872222222222°L / 43.855833333333; 5.5872222222222Koordinatat: 43°51′21″V 5°35′14″L / 43.855833333333°V 5.5872222222222°L / 43.855833333333; 5.5872222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.54 km2
Popullsia 1218 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04280
INSEE 04045


Céreste është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Céreste ka një popullsi prej 1218 banorë dhe sipërfaqe 32.54 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Céreste – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale