César Sampaio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
César Sampaio
Të dhënat personale
Emri i plotëCésar Sampaio
Data e lindjes (1968-03-31) 31 Mars, 1968 (53 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986-1991Santos
1991-1994Palmeiras
1995-1998Yokohama Flügels
1999-2000Palmeiras
2000-2001Deportivo La Coruña
2001Corinthians
2002Kashiwa Reysol
2003-2004Sanfrecce Hiroshima
2004São Paulo
Ekipi kombëtar
1999–2000Flag of Brazil.svg Brazili47(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

César Sampaio (lindur më 31 Mars 1968) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 47 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
1991 1 0
1992 5 0
1993 4 0
1994 2 0
1995 10 1
1996 0 0
1997 8 1
1998 9 4
1999 0 0
2000 7 0
Gjithsej 47 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]