Cabris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabris
Komunë
noform
Pamje nga Cabris
Stema_figura
Vendndodhja
Cabris is located in Franca
Cabris
Cabris
43°39′22″V 6°52′25″L / 43.656111111111°V 6.8736111111111°L / 43.656111111111; 6.8736111111111Koordinatat: 43°39′22″V 6°52′25″L / 43.656111111111°V 6.8736111111111°L / 43.656111111111; 6.8736111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.43 km2
Popullsia 1342 banorë
Dendësia 247 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06530
INSEE 06026
Faqja Zyrtare http://www.cabris.fr/


Cabris është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Cabris ka një popullsi prej 1342 banorë dhe sipërfaqe 5.43 km², me një dendësi prej 247 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cabris – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale