Cagnes-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cagnes-sur-Mer
Komunë
noform
Pamje nga Cagnes-sur-Mer
Stema_figura
Vendndodhja
Cagnes-sur-Mer is located in Franca
Cagnes-sur-Mer
Cagnes-sur-Mer
43°39′49″V 7°08′54″L / 43.663611111111°V 7.1483333333333°L / 43.663611111111; 7.1483333333333Koordinatat: 43°39′49″V 7°08′54″L / 43.663611111111°V 7.1483333333333°L / 43.663611111111; 7.1483333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.95 km2
Lartësia 93 m (m.n.d.)
Popullsia 46940 banorë
Dendësia 2615 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06800
INSEE 06027
Faqja Zyrtare http://www.cagnes-sur-mer.fr


Cagnes-sur-Mer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Cagnes-sur-Mer ka një popullsi prej 46940 banorë dhe sipërfaqe 17.95 km², me një dendësi prej 2615 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cagnes-sur-Mer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale