Caille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caille
Komunë
noform
Pamje nga Caille
Stema_figura
Vendndodhja
Caille is located in Franca
Caille
Caille
43°46′45″V 6°43′52″L / 43.779166666667°V 6.7311111111111°L / 43.779166666667; 6.7311111111111Koordinatat: 43°46′45″V 6°43′52″L / 43.779166666667°V 6.7311111111111°L / 43.779166666667; 6.7311111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.96 km2
Popullsia 437 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06750
INSEE 06028
Faqja Zyrtare http://www.lesmontsdazur.com/5/accueil.php


Caille është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Caille ka një popullsi prej 437 banorë dhe sipërfaqe 16.96 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Caille – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale