Cantaron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cantaron
Komunë
noform
Pamje nga Cantaron
Stema_figura
Vendndodhja
Cantaron is located in Franca
Cantaron
Cantaron
43°45′42″V 7°19′07″L / 43.761666666667°V 7.3186111111111°L / 43.761666666667; 7.3186111111111Koordinatat: 43°45′42″V 7°19′07″L / 43.761666666667°V 7.3186111111111°L / 43.761666666667; 7.3186111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.38 km2
Popullsia 1357 banorë
Dendësia 184 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06340
INSEE 06031


Cantaron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Cantaron ka një popullsi prej 1357 banorë dhe sipërfaqe 7.38 km², me një dendësi prej 184 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cantaron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale