Cap-d'Ail

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cap-d'Ail
Komunë
noform
Pamje nga Cap-d'Ail
Stema_figura
Vendndodhja
Cap-d'Ail is located in Franca
Cap-d'Ail
Cap-d'Ail
43°43′16″V 7°24′20″L / 43.721111111111°V 7.4055555555556°L / 43.721111111111; 7.4055555555556Koordinatat: 43°43′16″V 7°24′20″L / 43.721111111111°V 7.4055555555556°L / 43.721111111111; 7.4055555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.04 km2
Popullsia 4606 banorë
Dendësia 2258 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06320
INSEE 06032
Faqja Zyrtare http://www.cap-dail.fr


Cap-d'Ail është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Cap-d'Ail ka një popullsi prej 4606 banorë dhe sipërfaqe 2.04 km², me një dendësi prej 2258 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cap-d'Ail – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale