Careca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Careca
Të dhënat personale
Emri i plotëAntônio de Oliveira Filho
Data e lindjes (1960-10-05) 5 Tetor, 1960 (60 vjeç)
Vendi i lindjesAraraquara, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976-1982Guarani
1983-1987São Paulo
1987-1993Napoli
1993-1996Kashiwa Reysol
Ekipi kombëtar
1982–1993Flag of Brazil.svg Brazili60(29)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Careca (lindur më 5 Tetor 1960) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 60 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1982 4 0
1983 11 5
1984 0 0
1985 7 3
1986 11 8
1987 4 2
1988 0 0
1989 6 6
1990 7 3
1991 1 0
1992 2 0
1993 7 2
Gjithsej 60 29

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]