Jump to content

Carita de ángel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Carita de Angel (Fytyra e engjëllit) është një telenovelë për fëmijë nga Meksika prodhuar nga Televisa në vitin 2000.

Është një version i ri i telenovelës Papá Corazón me Andrea del Boca 1973, si dhe Mundo de juguete - Cristina 1974.

Aktorja qe interpretonte nene Superiora Libertad Lamarque vdes gjate xhirimeve me 12 dhjetor 2000 ne moshën 92 vjeçare nga infarkt ne zemër dhe zëvendësohet sikur është e sëmure.

U shit me 32 vende, dhe në SHBA u transmetua në 2001 nga Univisión. Premiera ishte ne 19 qershor 2000 deri me 16 mars 2001 në Canal de Estrellas.

Shqipëri u transmetua nga TV Klan.

Interpretojnë:[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prodhimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Tema Muzikore : Carita de ángel
  • Intérpreton : Tatiana
  • Producent : Nicandro Díaz