Carles Rexach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carles Rexach
Të dhënat personale
Emri i plotëCarles Rexach
Data e lindjes (1947-01-13) 13 Janar, 1947 (74 vjeç)
Vendi i lindjesPedralbes, Spanja
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1965–1981Barcelona328(81)
1965–1967Condal22(2)
Ekipi kombëtar
1969–1978Flag of Spain.svg Spanja15(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Carles Rexach (lindur më 13 Janar 1947) është një ish-futbollist spanjoll.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin spanjoll ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Spain.svg Spanja
Vite Ndeshje Gola
1969 2 0
1970 2 1
1971 3 1
1972 1 0
1973 0 0
1974 2 0
1975 3 0
1976 0 0
1977 0 0
1978 2 0
Gjithsej 15 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]