Carros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carros
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Carros is located in Franca
Carros
Carros
43°46′21″V 7°11′36″L / 43.7725°V 7.1933333333333°L / 43.7725; 7.1933333333333Koordinatat: 43°46′21″V 7°11′36″L / 43.7725°V 7.1933333333333°L / 43.7725; 7.1933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.11 km2
Dendësia 778 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 06033
Faqja Zyrtare http://www.ville-carros.fr


Carros është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Carros ka një popullsi prej 11756 banorë dhe sipërfaqe 15.11 km², me një dendësi prej 778 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]