Castagniers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castagniers
Komunë
noform
Pamje nga Castagniers
Stema_figura
Vendndodhja
Castagniers is located in Franca
Castagniers
Castagniers
43°47′29″V 7°13′54″L / 43.791388888889°V 7.2316666666667°L / 43.791388888889; 7.2316666666667Koordinatat: 43°47′29″V 7°13′54″L / 43.791388888889°V 7.2316666666667°L / 43.791388888889; 7.2316666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.52 km2
Popullsia 1537 banorë
Dendësia 204 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06670
INSEE 06034
Faqja Zyrtare http://www.mairie-castagniers.com


Castagniers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Castagniers ka një popullsi prej 1537 banorë dhe sipërfaqe 7.52 km², me një dendësi prej 204 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Castagniers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale