Castellane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellane
Komunë
noform
Pamje nga Castellane
Stema_figura
Vendndodhja
Castellane is located in Franca
Castellane
Castellane
43°50′48″V 6°30′48″L / 43.846666666667°V 6.5133333333333°L / 43.846666666667; 6.5133333333333Koordinatat: 43°50′48″V 6°30′48″L / 43.846666666667°V 6.5133333333333°L / 43.846666666667; 6.5133333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 117.79 km2
Popullsia 1549 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04120
INSEE 04039
Faqja Zyrtare http://www.mairie-castellane.fr


Castellane është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Castellane ka një popullsi prej 1549 banorë dhe sipërfaqe 117.79 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Castellane – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale