Castellar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellar
Komunë
noform
Pamje nga Castellar
Stema_figura
Vendndodhja
Castellar is located in Franca
Castellar
Castellar
43°48′13″V 7°29′48″L / 43.803611111111°V 7.4966666666667°L / 43.803611111111; 7.4966666666667Koordinatat: 43°48′13″V 7°29′48″L / 43.803611111111°V 7.4966666666667°L / 43.803611111111; 7.4966666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.24 km2
Lartësia 342 m (m.n.d.)
Popullsia 972 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06500
INSEE 06035
Faqja Zyrtare http://www.castellar.fr/


Castellar është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Castellar ka një popullsi prej 972 banorë dhe sipërfaqe 12.24 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Castellar (France) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale